Derecskei Anita

Dr. Kolnhofer-Derecskei Anita a Budapesti Tehetség Konferencia plenáris előadója

Az Új Nemzedék Központ meghívására 2017. április 24-én Dr. Kolnhofer-Derecskei Anita (Keleti Károly Gazdasági Kar) plenáris előadást tartott a Budapest Talent Summit – Budapesti Tehetség Konferencián.
Előadásában a kreativitás és az innováció kapcsolatát mutatta be, az előadáshoz készült diasor elérhető itt . A két napos konferencián több mint 400 szakember vett részt. A neves nemzetközi és hazai szakértők előadásaik során a tehetséggondozás hazai és nemzetközi tapasztalatainak, jó gyakorlatainak megismertetését és elterjesztését állították fókuszba. A konferencián elhangzott anyagok valamint az előadókkal készült interjúk elérhetőek a szervezők honlapján. A hazai előadókkal a Kossuth Rádió május 11-én délelőtt a Napközben élő műsorában folytatott beszélgetést, ennek hanganyaga meghallgatható. Egyetemünk munkatársa a szakértői beszélgetés során kutatásai eredményein alapuló kreativitást serkentő környezeti tényezőkre hívta fel a figyelmet. Az előadó ÚNKP-16-2/I ösztöndíjának keretein belül az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karának támogatásával folytat kutatásokat.

Fotó: Új Nemzedék Központ (Budapesti Tehetség Konferencia 2017. április 24-25.)