fotó-, rajz-, videó pályázat

Természet hangja – Te mit teszel a környezetvédelemért? Fotó-, rajz- és videó pályázat a hallgatók és munkatársak gyermekei számára

Az Óbudai Egyetem jubileumi évében fotó-, rajz- és videó pályázatot hirdet a hallgatók és munkatársak gyermekei számára „Természet hangja – Te mit teszel a környezetvédelemért?” témakörben.

A pályamunkák beküldési határideje: 2019. április 1. hétfő éjfél.

Az Óbudai Egyetem 2018-ban másodjára nyerte el a Családbarát munkahely címet. Az intézmény Családbarát programjának célja a családos hallgatók és munkatársak mindennapi munkavégzésének megkönnyítése, olyan családbarát munkahelyi programok támogatása, melyek elősegítik a munka és magánélet összeegyeztetését, a családi, magánéleti és munkahelyi kötelezettségek összehangolását.

Intézményünk a világ „legzöldebb” egyetemei között kapott helyet, a környezetvédelem, a klímaváltozás, a modern energia- és vízgazdálkodás fontosságára fókuszáló, folyamatosan bővülő Zöld Egyetemek rangsorában.

A három évszázadon átívelő történelmi múltú intézmény programjában kiemelt helyet foglal el a környezet- és egészségtudatos társadalomszemlélet kialakítása és formálása, a munkavállalók, hallgatók figyelmének felhívása az egészséges környezet kialakításának és fenntartásának fontosságára, mely szemléletformálást érdemes már gyermekkorban elkezdeni.
Hogyan látják az ökotudatos életmódot a gyerekek? Milyen jó gyakorlatokkal élnek a mindennapokban, otthonukban, iskolájukban, környezetükben? Ezekre a kérdésre keressük a választ az ifjú alkotók segítségével.

A pályázatra négy kategóriában (óvodás, alsó tagozatos, felső tagozatos, középiskolás) küldhetnek be rajzot, fotót vagy videót a gyerekek az alábbiak szerint.

• Rajzpályázat – Egy pályázó több művel is nevezhet.
    Méret: A4-es lapra készített rajz (eszközhasználati kötöttség nélkül).
  • Fotópályázat – Egy pályázó több művel is nevezhet.
    Nyomtatott pályamunka mérete, papírminőség: A/4-es fotópapír, míg az elektronikusan beküldött fotó mérete és formátuma: 3-5 MB legyen, JPEG formátumú.
    Az elektronikusan beküldött fotó mérete és formátuma: 3-5 MB legyen, JPEG formátumú.
    A saját – mobiltelefonnal vagy fényképezőgéppel – készült kép, mely lehet szerkesztett is.
    A pályamunkát kinyomtatva kérjük beküldeni és e-mailen is megküldeni a sajto@uni-obuda.hu címre. Az e-mail-ben szerepeljen a pályázó neve, kategóriája valamint az alkotás címe.
    Opcionális: A képekhez feltüntethetnek hastageket is, minimum 5, maximum 10 hashtaget, melyeket a pályázati űrlapon kérjük feltüntetni.
  • Videó pályázat – Egy pályázó több művel is nevezhet.
    Maximum fél perc hosszúságú kisfilm, mely készülhet

• telefonnal, ez esetben készített felvételeknél HD 1280×720 (16:9) vagy FULL HD 1920×1080 (6:9) formátumban;
    • fényképezőgéppel, vagy kamerával, ekkor egy közkedvelt, mindenki által használt (H.264/AVC) formátumban kérjük a felvételek lementését.

A videókat a www.wetransfer.com nagyméretű fájlmegosztón keresztül a sajto@uni-obuda.hu címre kérjük elküldeni.

A pályamunkákhoz – mindhárom kategóriában – kérjük csatolni a pályázati felhíváshoz kapcsolódó nevezési űrlapot. A pályázatot a nevezési űrlap hiányában nem tudjuk elbírálni, a pályázat automatikusan érvénytelennek minősül. A pályamunkákat postai úton (belső postával is érkezhet), vagy személyesen a következő címre várjuk: Óbudai Egyetem, Kommunikációs és Marketing Osztály, 1034, Budapest, Vörösvári út 105. A borítékon kérjük feltüntetni: „Természet hangja – Te mit teszel a környezetvédelemért?” pályázat, a pályázó neve és a korcsoport.

A pályamunkákat az Óbudai Egyetem Családbarát munkahely, a Zöld Egyetem Programirodája és a
Kommunikációs és Marketing Osztály bírálja el, a kreativitás, ötletesség, esztétikus és igényes megvalósítás szempontjait figyelembe véve.

A pályázat eredményhirdetése, a díjak átadása a 2019. április 10-én megrendezésre kerülő „Zöld Egyetem” konferencia keretében lesz (cím: Óbudai Egyetem, Bécsi út 96.). A pályamunkák a Bécsi úti épület aulájában tekinthetők meg 2019. április 10-május 15-e között.

A díjazás a pályázati kiírás szerinti korcsoportonként történik, kategóriánként az első három helyezett részesül díjazásban.

Valamennyi pályázót szeretettel várjuk egy normafai piknikkel egybekötött Családi Gyermekvasutazáson (külön vagon bérlése, éneklés, lángos, rétes, innivaló, szabadidős játékok stb.).

365 környezettudatos ötlet http://365.reblog.hu/ a felületen érhető el.

Sok sikert kívánunk az alkotó munkához!
Szervezők