Sikerrel zárult a 2024-es Állásbörze

Az Óbudai Egyetem Nonprofit Kft. a 2024-es őszi szemeszterben ismét nagy sikerrel szervezte meg az Állásbörzét, ezúttal három különböző helyszínen. Az óbudai, a Tavaszmező utcai, valamint a székesfehérvári kampuszokon megrendezett események lehetőséget biztosítottak a hallgatók számára, hogy közvetlenül találkozhassanak a legkülönfélébb munkaadókkal, és felfedezhessék az előttük álló karrierlehetőségeket. A rendezvény mindhárom helyszínen nagy érdeklődésnek örvendett, naponta több száz hallgató vett részt az eseményeken, akik személyesen is megismerkedhettek a különböző vállalatok képviselőivel. Összesen több mint 50 kiállító cég képviseltette magát, köztük kis- és középvállalkozások, valamint nemzetközileg elismert nagyvállalatok is. Az állásbörze célja az volt, hogy segítse a hallgatókat a legjobb munkalehetőségek megtalálásában, legyen szó gyakornoki pozíciókról, friss diplomásoknak szóló ajánlatokról vagy akár már tapasztaltabb szakembereket kereső cégek állásajánlatairól.

A rendezvény során igazán széleskörű lehetőségekkel várták a hallgatókat: a kisebb cégektől kezdve egészen a nemzetközi szinten is elismert nagyvállalatok képviselői is jelen voltak, és különböző állásajánlatokat kínáltak. A résztvevő munkáltatók palettája rendkívül változatos volt, így minden érdeklődő találhatott számára megfelelő lehetőségeket, legyen szó kezdő pozíciókról vagy komolyabb, tapasztalatot igénylő állásokról. Számos cég emellett szakmai gyakorlati helyet is felajánlott, melyek révén az Óbudai Egyetem hallgatói már az egyetemi évek alatt lehetőséget kaphattak arra, hogy belepillantsanak jövőbeli hivatásuk világába. Ezek az ajánlatok nemcsak a karrierjük indulásában nyújthattak nagy segítséget, hanem abban is, hogy egy valódi szakmai környezetben fejlődhessenek, tapasztalatot szerezzenek, és értékes kapcsolatokra tegyenek szert, amelyek később meghatározóak lehetnek szakmai pályájuk során.