MNB – Pénzügyi Jogi Akadémia

A Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi Békéltető Testülete (PBT) és a Budapest Institute of Banking (BIB) idén is megszervezi a Pénzügyi Jogi Akadémia című szakmai előadássorozatát elsősorban fiatal jogászok és közgazdász hallgatók számára, Dr. Kovács Erika PBT Elnök asszony kiváló szakmai-témafelelősi gondozásában.

Mindkét intézmény elkötelezett a jövő generációjának oktatása iránt az ezt támogatandó, a tárgyban hivatkozott, kifejezetten a hallgatók szakmai ismeretének fejlesztésére, elmélyítésére célzó programsorozattal, mely jelképes részvételi díjjal (24 000 Ft + ÁFA/tanév ) kerül meghirdetésre, egyetemisták részére a társadalmi szerepvállalás jegyében.

A jelentkezési felhívás a BIB honlapján a részletes programmal együtt megtalálható itt:
bib-edu.hu/kurzusok/1575?categoryId=o-2,o-6

A kurzus felépítése:

1. Magyar bank- és pénztörténet

2. A pénzügyi közvetítőrendszer szervezeti szabályai

3. Az MNB jegybanki és felügyeleti tevékenysége; a pénzügyi szervezetek fizetésképtelenségi eljárásai

4. Pénzforgalom, fizetési rendszerek; elektronikus fizetések; kriptoeszközök szabályozása

5. Lakossági és vállalati hitelezés; work-out, restrukturálás, követelésvásárlás, faktoring

6. A tőkepiac működése; befektetési szolgáltatások; termékfejlesztés

7. Biztosítási termékek; a biztosítók működése; közvetítők a pénzügyi piacokon

8. Bankközi piacok; a pénzmosás elleni fellépés; compliance; pénzügyi vitarendezés

Kérjük, jelentkezése előtt vegye fel a kapcsolatot Pál Daniella oktatásszervezővel a

pal.daniella@bib-edu.hu e-mail címen, mert ő küldi meg a kedvezményre jogosító kuponkódot. A képzésre való jelentkezés, visszaigazoló e-mail alapján tekinthető véglegesnek.

#oe #obudaiegyetem #keletikar #kgk #keletikarolygazdasagikar #efott #fesztival #kozosseg