A hallgatók önálló részfeladatok kidolgozása útján ismerjék meg egy valós ipari, és/vagy gazdasági gyakorlati probléma csoportmunkával történő megtervezésének, szervezésének, megoldásának és bemutatásának (prezentálásának) menetét. Az ipari, a kereskedelmi és a szolgáltató vállalati igényeknek megfelelően a hallgatók kompetencia alapú készségfejlesztése, elsődlegesen az együttműködés, a csoportban való munkavégzés területén, valamint az elméleti ismeretek gyakorlatba való átültetése terén. A munka eredményeként olyan eljárás, eszköz, vagy egyéb szellemi termék kerül kidolgozásra, amely integrálja a gazdasági és műszaki megközelítést a feladat kidolgozásában, ez lehet egy komplett üzleti terv, vagy annak több megadott területét kidolgozó részlet, vagy egy konkrét vállalati projekt kidolgozása. A hallgatók a projektmunka során elsajátíthatják azt a feladatmegoldó képességet, látásmódot, gondolkodást, amelyet az egyetem elvégzése után leendő munkahelyükön elvárnak majd tőlük.
A Projektmunka lehetőséget biztosíthat a különböző tudományterületek hallgatói számára a gyakorlati együttműködésre az intézeti koordinátorok közreműködésével.
A csoportok kialakításánál fontos, hogy a tagok egymást kiegészítő, különböző kompetenciákkal rendelkezzenek (pl. egy csoporton belül legyen jó kommunikációs-, szervezési készséggel rendelkező, precíz, elemző, kutató munka terén jártas, rendszerben gondolkodó, stb. hallgató).
Javasoljuk az egyéni céges kapcsolatok integrálását a csoport közös céljainak a megvalósításához.
A csoport létszám: 3 fő / projekt.
Oktatás-szervezés
Tantárgyi követelmények
Lehetőség van arra, sőt nagy hangsúllyal támogatjuk, hogy különböző intézetek, különböző karok hallgatói közös projektcsoportot alakítsanak. Ennek Neptunban történő kezelése azonban egyetemi szintű szabályozást igényel, így tehát ezt az egyetemi szabályzat kell, hogy tartalmazza.