Sikeresen lezajlott a 10. Nemzetközi Élethosszig Tartó Oktatás Konferenciája

Az idei évben tizedik alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Élethosszig Tartó Oktatás Konferenciát (10th International Conference on Lifelong Education and Leadership for All, ICLEL). Az eseménynek az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Kara adott otthont július 9-11. között. A konferenciát három neves szakember vezette: Prof. Dr. Osman Titrek, Prof. Dr. Carlos Sousa de Reis, valamint Dr. habil. Garai-Fodor Mónika, karunk dékánja.

A három napos rendezvény ünnepélyes megnyitóján a konferencia vezetői mellett Prof. Dr. Gulácsi László rektorhelyettes úr is beszédet mondott. A megnyitó beszédekben hangsúlyozták az élethosszig tartó tanulás és oktatás fontosságát, a tudás és készségek folyamatos fejlesztésének szükségességét, valamint a konferencia nemzetközi jelentőségét. Prof. Dr. Osman Titrek kiemelte, hogy az ICLEL célja a globális oktatási közösség összekapcsolása, a legjobb gyakorlatok megosztása és az innovatív megoldások keresése.

A konferencia gazdag programkínálata lehetőséget nyújtott a résztvevőknek, hogy inspiráló előadásokon és szakmai beszélgetéseken vegyenek részt. A rendezvény számos fontos és aktuális témakört ölelt fel, amelyek között kiemelt helyet kaptak a következők:

• Fenntartható gyakorlatok az oktatásban és a vezetésben
  • Az MI integrálása az oktatási módszerekbe
  • Életen átívelő tanulás elősegítése különböző környezetekben
  • Az MI etikai szempontjai az oktatásban
  • Innovációk az oktatási technológiák területén

A szakmai programok mellett az eseményt változatos kulturális és társadalmi programok is színesítették. Az első nap végén rendezett gálavacsora különleges élményt nyújtott a vendégeknek. A résztvevők megismerkedhettek a magyar néptánc hagyományaival, és meghallgathatták az egyetem kórusának előadását is. A gálavacsora nemcsak a magyar kultúra bemutatására adott lehetőséget, hanem a résztvevők közötti kapcsolatok erősítésére is.

A konferencia zárásaként a résztvevők egy városnézésen vehettek részt, amelyen idegenvezetők kalauzolták őket Budapest legszebb helyszínein. Ez az élmény lehetőséget biztosított arra, hogy a látogatók jobban megismerjék a magyar főváros kulturális és történelmi örökségét.

Az ICLEL konferencia idén is sikeresen összekapcsolta a világ különböző pontjairól érkező oktatási szakembereket, kutatókat és vezetőket, akik megosztották egymással tapasztalataikat és nézeteiket. A rendezvény ismét bebizonyította, hogy kiemelkedő szerepet tölt be az élethosszig tartó oktatás és vezetés területén, hozzájárulva ahhoz, hogy a résztvevők új ötletekkel és módszerekkel gazdagodjanak.

Az esemény szervezői külön köszönetet mondanak minden résztvevőnek, előadónak és támogatónak, akik hozzájárultak a konferencia sikeréhez. A következő ICLEL konferenciát