Az életet átszövő statisztika

Az életet átszövő statisztika

„Az életet átszövő statisztika”

című konferencia és közös gondolkodás

az Óbudai Egyetem 140 éves évfordulója és a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából az Óbudai egyetem Keleti Károly Gazdasági Kara és a Magyar Statisztikai Társaság közös szervezésében

Az Óbudai Egyetem (ÓE) Keleti Károly Gazdasági Kara és a Magyar Statisztikai Társaság közös szervezésében 2019. október 15-én megtartott konferencia és közös gondolkodás mottója: „Az életet átszövő statisztika”. A rendezvény programja és kiadványa a számok, adatok és a statisztika mindennapi életben való megjelenésével, a gazdaságstatisztika oktatás kihívásaival, a statisztikai adatok kezelésével foglalkozik, választ keresve rendezvény mottójául választott kérdésre. A szervezők célja egy 2017-ben megkezdett közös gondolkodás továbbvitele a magyar felsőoktatás statisztikai és gazdaságstatisztikai oktatásában érintettekkel, valamint a Magyar Statisztikai Társaság képviselőivel. A konferencia aktualitását adja az is, hogy Európában – évente – október 20-án ünnepeljük a statisztika európai napját.

A statisztika, a számok világa jelen van az élet minden területén, ahogy azt Keleti Károly már 1868-ban is úgy fogalmazott meg, hogy „a statisztikára a magánéletben nem kevésbé van szükség, mint a közéletben”. A felsőoktatásban résztvevő hallgatók – képzésük irányától függetlenül kell, hogy értsék a számok világát, olvassanak a statisztika mögött is. Mint korábban a fórum már tárgyalta, a gazdasági, társadalmi jelenségek megértése, az adatok közötti összefüggések feltárása, az ok-okozatok értelmezése és elemzése komplex tudást követel meg a gazdasági képzés mellett a kapcsolódó tudományterületek oktatóitól, hallgatóitól is.

A konferenciáról szóló beszámoló a tovább után folytatódik.
Bővebben

XXIV. KÖVET Konferencia – Növekedéskor utáni gazdaság

Meghívó a KÖVET Egyesület XXIV. Konferenciájára – NÖVEKEDÉSKOR UTÁNI GAZDASÁG

Időpont: 2019. november 15.
Helyszín: Danubius Hotel Gellért (1114 Budapest, Szent Gellért tér 2.)

A konferencia estéjén zártkörű ünnepi vacsora keretében immár hatodik alkalommal adják át a Dr. Georg Winter életműdíjat.

Az emberi szervezetben a növekedési hormonok aktivitása a gyermekkor után fokozatosan csökken. Ez a növekedésihormon-gátló hormonnak (GHIH) köszönhető. Hogyan építhetnénk be hasonló kontrolmechanizmust az elmúlt 200-2000-20000 évben áldásosnak bizonyult, de az utóbbi évtizedekben erősen megkérdőjelezett gazdasági növekedésbe? Kik lesznek azok a paradigmaváltók, akik effajta EGHIH-ként léphetnek működésbe? A probléma sajnos nem válaszolható meg egyszerűen a nemnövekedés szlogennel, hiszen sok gazdaságnak és piaci szereplőnek még mindig a nyomorszintről kell felküzdenie magát a tisztes szegénységbe, ám másoknak ehhez valószínűleg meg kell állniuk a luxusfelhalmozásban. A közgazdaságtannak tehát meg kell válaszolnia olyan kérdéseket, mint a jó növekedés-rossz növekedés megkülönböztetése, a gazdasági növekedés egészséges határa, vagy hogy mi legyen az expanzióra épülő gazdaság motorja expanzió nélkül. Ráadásul a befeszülő nemzetközi ellentétek helyett békés és fokozatos átmenettel kell megteremtenünk a testvériségen alapuló, emberi és fenntartható fejlődés gazdaságelméleti alapjait. A konferencián ezekre a kérdésekre keressük a választ, azoknak az alternatív közgazdászoknak segítségével, akik e kérdéseken legalább komolyan elgondolkoztak.

Regisztráció november 10-ig!

Részletes program és regisztráció: http://kovet.hu/xxiv-kovet-konferencia-novekedeskor-utani-gazdasag/

MNB

MNB Kiválósági Ösztöndíj 2019

Az MNB Kiválósági Ösztöndíj célja, hogy támogassa azokat az alapszakos hallgatókat, akik nem csupán jó tanulmányi eredményekkel rendelkeznek, de a kötelező oktatási anyagon túlmenően is érdeklődnek a társadalomtudományi, gazdasági témák iránt.
2019-ben ismét kiírásra került az MNB Kiválósági Ösztöndíj Pályázat a Keleti Károly Gazdasági Kar gazdálkodási és menedzsment és vállalkozásfejlesztés szakos hallgatói számára a hallgatók eredményes kutatási és alkotói tevékenységének támogatására.

A pályázat benyújtási határideje: 2019. október 21. 16:00
Részletek és jelentkezés a tovább után!

Bővebben

FIKUSZ 2019

FIKUSZ 2019 – Fiatal Kutatók Szimpóziuma – Symposium for Young Researchers

A Keleti Károly Gazdasági Kar idén november 29-én rendezi a FIKUSZ 2019 (Fiatal Kutatók Szimpóziuma – Symposium for Young Researchers) konferenciáját.
A konferencia felhívás elérhető itt.
Jelentkezni a konferencia oldalán lehet.
Jelentkezési határidő: október 31.

This year the Keleti Faculty of Business and Management will host the FIKUSZ 2019 (Symposium for Young Researchers) conference on 29 November.
The conference call can be found here.
For registration, please visit the conference page.
Deadline for registration: 31 october

Bosch Future Mobility Challenge

Bosch Future Mobility Challenge

Tisztelt Hallgatók!

Az alábbi felhívást kaptuk a Bosch Budapesti Fejlesztési Központjától, mely a Bosch Kelet-Európai fejlesztési clusterének része.
A cluster kolozsvári központja évente rendez versenyt az „önvezető autózás” témakörében.
S idén először nemzetközi szinten Románia mellett Moldáviából, Bulgáriából, Magyarországról és Olaszországból is várnak csapatokat.

A felhívás a tovább után.
Bővebben

TeMA Tehetség Menedzsment Alapítvány

TeMa Tehetség Menedzsment Alapítvány pályázati felhívás 2019

A TeMA Tehetség Menedzsment Alapítvány pályázatot hirdet az általa működtetett „A” típusú támogatási programba való felvétel érdekében.
A program támogatási időszaka 2019/20. tanév második félévében, 2020. február 1-ével kezdődik és a 2020/21. tanév első félévének végén, 2021. január 31-ével zárul. A 2019/20 tanév második félévében végzős hallgatók is jelentkezhetnek a programba, esetükben a támogatás időszaka az aktuális félév.

Pályázati határidők

Pályázat beküldésének határideje: 2019. október 20.
Személyes elbeszélgetések határideje: 2019. november 30.
A jelentkezők tájékoztatása a pályázat eredményéről: 2020. január 15.
A támogatási szerződések megkötési határideje: 2020. február 28.

Részletek a pályázati felhívásban

Oktatási Hivatal felmérése

Munkaerőpiaci kompetencia felmérés

Tisztelt Hallgatók!

Engedjék meg, hogy felhívjuk a figyelmüket az Oktatási Hivatal jelenleg folyamatban lévő, a felsőoktatási kompetenciamérés bevezetésének lehetőségét vizsgáló online kérdőíves felmérésére.

Az Oktatási Hivatal kutatása nagy segítséget jelent számunkra, vagyis az önök felsőoktatási intézményének is. A felmérés célja ugyanis az, hogy mi is minél jobban megismerhessük a nálunk tanuló hallgatók adottságait, és még hatékonyabban segíthessük őket képességeik fejlesztésében, ezáltal tanulmányaik sikeres elvégzésében.

A kutatásba az – alap-, osztatlan, mester- vagy felsőoktatási képzésüket idén megkezdő – elsőévesek közül körülbelül minden hatodik hallgató került be, véletlenszerű kiválasztással. A kérdőív egy rövid, a tanulási készségeket felmérő tesztből, valamint két izgalmas képességvizsgálatból áll. Utóbbiak kitöltése után az elért eredményről is visszajelzést kap, így összevetheti teljesítményét a többi kitöltőével.

Ha Ön is meghívást kapott ehhez a kutatáshoz, kérjük, segítse munkánkat, képviselje válaszaival intézményünket, és töltse ki a kérdőívet!