Az Óbudai Egyetem Keleti Károly Gazdasági Karán, és a jogelőd intézményekben nagy hagyománya van a nemzetköziesedének. A nemzetközi kapcsolatok már a nyolcvanas években megkezdődtek. A kar jogelődjeinek egyike, a korábbi Kandó Kálmán Műszaki Főiskola Gazdaság- és Társadalomtudományi Intézete (GTI) két kelet-német intézménnyel, az akkori lipcsei és drezdai műszaki főiskolákkal volt kapcsolatban. Ez főleg oktatói mobilitásra és egymás tudományos konferenciáin való kölcsönös részvételre. A rendszerváltás után FEFA pályázat keretein további kapcsolatok épültek ki az akkori Fachhochschule Furtwangennel (ma Hochshule Furtwangen) és az akkori Fachhochschule Wilhelmshavennel (ma Jade Hochschule). Szintén FEFA pályázat keretein belül már 1994-ben kapcsolatunk volt az amerikai County College of Morrissal (CCM). Az intenzív kapcsolaton belül oktatócsere zajlott, és prof. Rhoda Jacobs egy fél éven keresztül a GTI oktatója volt Fullbright ösztöndíjas professzorként. Az oktatói mobilitás mellett a CCM minden évben meghívta a GTI egy-egy diákját, fél éves ösztöndíjat biztosítva tanulmányaihoz. Tempus pályázat keretében született meg a kapcsolat a Le Havre University-vel, amely oktatói és hallgatói mobilitás mellett közös fejlesztésű csoportmunkára is alkalmas tananyag született, a Calypso számítógépes üzleti játék.
Az Erasmus pályázatok magyarországi megjelenésével 1997-től a német és francia kapcsolatok új keretet kaptak, majd az 1997/98-ban beadott pályázatban kiegészültek a finnországi Central Ostrobothnia Polytechnic-kel (ma Centria University of Applied Sciences) való kapcsolattal. Az Erasmus pályázatok ezután fokozatos növekedést jelentettek a kar kapcsolatrendszerében. Jelenleg 21 ország 62 intézményével van a karnak mindkét irányú hallgatói és oktatói mobilitásra vonatkozó kapcsolata.
A 2000. január 1-vel létrejött integráció során alakult ki a Keleti Károly Gazdasági Kar, amely folytatta a korábban megkezdett munkát. Az Erasmus kapcsolatok Erasmus+ kapcsolatokká váltak és a program országokkal való kapcsolat kiegészült kreditmobilitási partnerségekkel is Szerbiával, Albániával, Izraellel, Oroszországgal, Vietnámmal és Ghánával.
A Kar nemzetközi kapcsolatrendszeréről elmondható, hogy mind az oktatás, mind a kutatás terén kiterjedt hálózatot alkotnak. A Kar számos tudományos kapcsolatot tart fenn külföldi oktatási intézményekkel, amelyek az intézetek és kutatócsoportok kutatási profiljához illeszkednek. Emellett igen fontosnak tartjuk a nemzetközi oktatói és hallgatói mobilitást is. A Kar külföldi kapcsolatainak és együttműködéseinek száma már meghaladja a hetvenet és folyamatosan bővül. A nemzetközi kapcsolatok jelentős része az Erasmus+ keretein belül megkötött együttműködési szerződések garantálják. A kapcsolatok szélesítését és számuk gyarapodását nagymértékben elősegíti munkatársaink aktív külföldi oktatói, kutatói, vendégelőadói tevékenysége.
A kar stratégiájának szerves része a képzéseinek nemzetköziesítése. Ennek megfelelően a tradicionális mobilitási formákon túl 2014 óta minden szemeszterben megszervezzük nemzetközi hetünket, melyen a kar hallgatói egyszerre több külföldi oktatóval is találkozhatnak, még itthon, biztonságos környezetben megtapasztalhatják, hogy milyen a különböző vendégoktatók oktatási stílusa, illetve, hogy milyen nemzetközi környezetben tanulni, csapatban dolgozni, kommunikálni. A kar emellett igyekszik hallgatói számára a külföldi nemzetközi heteken történő részvétel lehetőségét is biztosítani. Az interkulturális kompetenciák fejlesztése érdekében a kar számos Erasmus IP, és V4 small grant résztvevőjeként is igyekszik a hallgatói mobilitás lehetőségeinek kereteit tágítani.
A kar két idegen nyelvű képzést kínál a teljes képzésre érkező nemzetközi hallgatóknak. A Technical Management alapképzés iránt érdeklődőknek, a Business Development a mesterképzést keresőknek kínál magas színvonalú oktatást, aktív hallgatói életet kínáló megoldásokat. Emellett azonban számos idegen nyelvű (többnyire angol) tárgyat hirdetünk a hozzánk hallgatói mobilitással részképzésre érkezőknek, valamint a magyar nyelvű képzési programjainkon részt vevő hallgatók számára is. Mi több, minden magyar képzésre beiskolázott hallgatónk számára kötelező minimum két szakmai tárgy idegen nyelven történő teljesítése, melyhez a megfelelő alapot az egyetem Trefort Ágoston Mérnökpedagógiai Központja által kínált általános és szaknyelvi kurzusai teremtik meg a hallgatóink számára.
Ennek megfelelően idegen nyelvű kurzuskínálatunk folyamatosan bővül. Oktatóink nem csupán megfelelő szintű nyelvtudással, de idegen nyelvű képzési gyakorlattal, aktív nemzetközi oktatási és kutatási háttérrel is rendelkeznek. Az általuk idegen nyelven oktatott témák szakértői, a témát magyar nyelven a magyar nyelvű képzések keretében is oktatják, részt vesznek annak tananyagának kidolgozásában, fejlesztésében. Annak érdekében, hogy az idegen nyelvű képzések idegen nyelvű tananyagainak beszerzése ne rakjon többletterhet a hallgatókra a kari könyvtár számos offline és online szolgáltatást kínál. A tantárgyak teljesítéséhez kötelező irodalom józsefvárosi tagkönyvtárunkban minden esetben elérhető. Az oktatók emellett törekszenek arra, hogy a kötelezőn felül számos open-source szakirodalmat beépítsenek az oktatásba, ezzel színesítve és folyamatosan fejlesztve a tananyagot.
A Kar számára azonban nem csupán a szorosan a szak tantervéhez kapcsolódó tudás, kompetenciák és képességek átadása fontos, de a magyar kultúra népszerűsítése, valamint a hallgatók társas támogatása is. A Keleti Károly Gazdasági Kar a hallgatói élet számára fontos közösségi tereket biztosít a magyar és nemzetközi diákjai számára. A karon működő Testnevelési Intézet pedig számos sportolási lehetőséget kínál az az iránt érdeklődőknek.
Minden külföldi hallgató számára lehetőség a magyar, mint idegen nyelv tárgy hallgatása. Emellett hallgatóink számára az orientációs héttel kezdődően patronáló tanárt biztosítunk, akinek a feladata a hallgatók tanulással összefüggő kérdéseinek a megválaszolása, az esetleges nehézségek kezelése. A szociális integrációt a hallgatói mentorok és az ESN (Erasmus Student Network) önkéntesei garantálják. Szervezésükben legalább havi rendszerességgel társas és kulturális programokon vehetnek részt a hozzánk érkezők. A hallgatók integrálását az egyetem és a kar által szervezett programokon túl a ’buddy’ hallgatók rendszere biztosítja, akiknek feladata, hogy a beérkező külföldi hallgatók számára információs érzelmi és minőségi idővel kapcsolatos társas támogatást biztosítsanak.
A Jánossy Ferenc Szakkollégium tudományos ismeretterjesztő előadásokkal és vitaestekkel is várja az idegen nyelvű képzéseken részt vevő hallgatókat.
Karunkon – az intézményben egyedülálló módon – a nemzetközi ügyekkel kapcsolatos döntések – a terület fontosságának hangsúlyozása érdekében - dékáni szinten születnek. Az éves mobilitási (Erasmus+ program országokba irányuló és kredit mobilitási célországokra vonatkozó) keret mértékének megfelelően – ügyelve a lehető legegyenletesebb elosztásra – támogatjuk oktatóink külföldi oktatói és szakmai tapasztalatszerzését, valamint a kari keret terhére további lehetőségeket biztosítunk nemzetközi konferenciákon való részvételre is.