TE Connectivity roadshow

ConnectivitySzenvedélyed a jövő automotive technológiája? Akkor gyere és látogass el a TE Connectivity nyílt napjára a TG épület Zsibongójába 2017. május 4-én 9:00-17:00 között!

Kapcsolódó programok:

Workshop előadások - TA 323. terem
    Esettanulmány - TG 105. terem.

Falling Walls Lab

Falling Walls LabA fiatal innovátoroknak szóló Falling Walls Lab kiváló lehetőséget nyújt hallgatók, akadémikusok, vállalkozók, és más szakmabeliek számára, hogy mindössze 3 percben megosszák kutatómunkájukat, üzleti modelljüket, innovatív projektjüket vagy ötletüket társaik, valamint egy válogatott üzleti és akadémiai szakemberekből álló zsűri előtt. A legkiválóbb előadók lehetőséget kapnak arra, hogy részt vegyenek a Falling Walls Lab Döntőn és a Falling Walls Konferencián Berlinben, melynek költségeit a Falling Walls Lab Foundation és a hazai szervezők állják.
A Falling Walls Lab Budapest a Magyar Tudományos Akadémia és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem közös szervezésében kerül megrendezésre május 25 -én a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karán.
A jelentkezési határidő 2017. április 24.
Jelentkezésre a http://www.falling-walls.com/lab weboldalon van lehetőség.

Corporaise Online üzleti szimulációs verseny döntője

Corporaise üzleti szimulációs versenyAz őszi sikerek után ismét megrendezésre került a Maximulation Business Simulation Kft szervezésében a magyar egyetemisták és főiskolások számára szervezett Corporaise üzleti szimulációs verseny, ahol a hallgatók a gyakorlatban is kipróbálhatták az iskolapadban megszerzett elméleti tudásukat.

XXXIII. OTDK eredményei

OTDK eredményekA Keleti Károly Gazdasági Kar hallgatói két elismerést is kaptak kiemelkedő munkájukért a XXXIII. OTDK Műszaki Tudományi Szekcióban:
A Műszaki Menedzsment 3. tagozatában második helyezést ért el Bege Rómeó András, előző félévben végzett műszaki menedzser hallgató.

Konzulense: Gombaszögi Ildikó, a Keleti Károly Gazdasági Kar Vállalkozásmenedzsment Intézetének mestertanára.
    Minőségfejlesztési technikák alkalmazása/bevezetése egy konkrét vállalatnál című TDK dolgozatban a hallgató a termékekre kiépített minőségfejlesztési technológiákat mutatta be, melyeket egy személygépjármű motorgyártó vállalat folyamataira optimalizált. A dolgozatban ismertetett módon bevezetésre került a termékaudit-motor eljárás keretein belül fellépő "top C kategóriájú hibák" megszüntetését célzó Javítási Program.

Húsvét 2017

Húsvét 2017Szép Húsvétot kívánunk Minden Hallgatónknak, Munkatársunknak, és az oldal mind kedves Látogatójának!

Friss diplomás szakmai gyakorlat Erasmus+ keretében

erasmus gyakorlatMost végzel tanulmányaiddal? JELENTKEZZ FRISS DIPLOMÁS SZAKMAI GYAKORLATRA!
Nem használtad ki az Erasmus+ lehetőségeidet?
A felhívás Neked szól, ha tudod már, hol tudsz elhelyezkedni valahol Európában (csak Rád várnak), és most fogod megszerezni a diplomádat. Minimum 2, de akár 12 hónap Erasmus+ ösztöndíjat is kaphatsz az Erasmus élményen túl!

KGK sikerek - asztalitenisz

sportsikerA Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség április 5-6-án rendezte meg Pécsett az Országos Egyetemi-Főiskolai Asztalitenisz Bajnokságot. Az Óbudai Egyetemet Németh Bence és Trczka Márk, a Keleti Károly Gazdasági Kar hallgatói képviselték, és a kitűnő 3. helyet szerezték meg a csapatok közötti versengésben. Az amatőr verseny pedig Trczka Márk egyéni győzelmével végződött.

Gratulálunk a szép eredményhez!

TO csütörtök délután zárva!

2017. április 13-án (csütörtökön) a Tanulmányi Osztály pénteki félfogadási rend szerint fogadja a hallgatókat 9:00 - 11:30 között. Délután és az április 14-i munkaszüneti napon a TO zárva tart.

Szíves megértésüket köszönjük!

TDK előadás gyakorlási lehetőség

illusztráció2017. április 18-án 13:30-tól 15:10-ig lehetőséget biztosítunk számotokra a TDK előadásotok versenyen kívüli bemutatására a T.G.107-es teremben. A próba során kiderül, hogyan gazdálkodtok a rendelkezésetekre álló 15 perccel, meg tudjátok-e fogalmazni a TDK dolgozatotok lényegét, érthetően és világosan beszéltek-e, illetve eljut-e a mondanivalótok a hallgatósághoz. Az előadásokat független hallgatói csoport fogja meghallgatni és oktatók segítenek korrigálni az esetleges hibákat.
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

SPSS Nyári Iskola

SPSS Nyári IskolaAz SPSS szoftvercsaládot forgalmazó Clementine idén immár kilencedik alkalommal rendezi meg egyhetes nyári programját, az SPSS Nyári Iskolát a felsőoktatásban résztvevők számára. Idén a Gábor Dénes Főiskola támogatásával Siófokon tartják az eseményt július 10. és 14. között.